Olimpijskie nadzieje Izraela

•

Poznajcie krótkie filmowe sylwetki sportowców, z którymi Izrael wiąże największe nadzieje na sukces podczas zbliżających się igrzysk olimpijskich w Londynie.

Dotychczasowe sukcesy:
    • Amit Ivry została pierwszą izraelską pływaczką, która zakwalifikowała się do olimpijskich półfinałów. Zajęła 13. pozycję w półfinałach 200 m stylem mieszanym, bijąc rekord kraju wynikiem 2.13.29 min.
    • Izraelski gimnastyk Alexander Shatilov w finale wieloboju zajął dwunaste, a w ćwiczeniach wolnych szóste miejsce.
    • Pływak Yakov Toumarkin osiągnął najlepszy w historii izraelskich startów na Olimpiadzie wynik, kończąc finał 200 m stylem grzbietowym na siódmym miejscu.
    • Pływak Gal Nevo zajął 10 miejsce w zawodach w stylu zmiennym na 200 i 400 metrów.
    • Teniśiści Andy Ram i Yoni Erlich, izraelska para deblowa, doszli do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego pokonując złotych medalistów z Pekinu 2008 Szwajcarów Rogera Federera i Stanislasa Wawrinkę. W ćwierćfinale reprezentanci Izraela ulegli po dwóch tie-break'ach w meczu przeciwko Amerykanom braciom Bryan.

Shahar Tzuberi – Windsurfing
    Reprezentant Izraela opowiada o swoim rodzinnym mieście Eilacie i o tym, co ukształtowało jego postawę wobec sportu.

•
  •
  •
  • Shahar Pe'er – Tenis ziemny

•
    W tym filmiku poznajemy intensywny program treningowy tenisistki Shachar Pe’er. Shachar ujawnia również swój „magiczny amulet” oraz opowiada o Izraelczykach, których uwielbia i reprezentuje podczas turniejów zagranicznych.
  • Arik Ze'evi - Judo

•
    Arik Ze’evi to judoka i pisarz, czterokrotny mistrz Europy (w tym triumfator tegorocznych mistrzostw Kontynentu i zwycięzca Grand Slam w Moskwie w 2011 r.). Ten utytułowany zawodnik skupia się na igrzyskach i będzie walczył o kolejny medal olimpijski!